Формула шампуню

формула шампунюМи всі звикли, що реклама не завжди є відображенням дійсності, навіть частково. Нам продають лимонади з натуральним соком, якого у складі 2-3 відсотки. Натуральні шампуні з ще меншим вмістом натуральних речовин, але крім того на думку рекламістів у шампунів ще є і формула при тому нова або посилена ...

Помилка у формулі

Досить часто люди в спробах розібратися, з чого ж складається шампунь і скільки в ньому міститься кожного інгредієнта, шукають «формулу шампуню». Це в корені невірне поняття. Формула буває тільки у чистой речовини, тобто у кожного окремой речовини, присутньої у складі шампуню. Від води (Н2O), до, наприклад, консерванту метилпарабен (C8H8O3).

А готовий шампунь, з точки зору хімії, це «матеріал». Тому правильним буде назвати те, що люди мають на увазі під цим поняттям - «співвідношення інгредієнтів шампуню».

Досить дивно при цьому виглядають заяви на упаковці деяких шампунів про «посилену формулу» або особливо про «нову формулу шампуню». Черговий приклад, коли заради милозвучності спотворюється зміст, а споживачів вводять в оману.

Стандартна миюча композиція

Набір ПАР це найголовніше, що є в шампуні, саме він відповідає, за те щоб шампунь відмив волосся без ушкоджень і з мінімальним травматизмом. Найчастіше в недорогих шампунях і гелях для душу миюча композиція виглядає наступним чином:

Це база миючої композиції 80% шампунів на полицях російських супермаркетів. Іноді в трохи дорожчі шампуні додають лаурілсаркозінат натрію або подібний амфотерний ПАР, який теоретично повинен пом'якшувати дію лауретсульфата натрію.

Також в шампуні для жирного волосся для збільшення ефективності додають лаурилсульфат натрію іноді перед лауретсульфата натрію іноді після нього.

Стандартне співвідношення основних інгредієнтів

Вода - 65-75%

Миюча композиція складає приблизно від 20 до 30%

Натрію хлорид (сіль кухонна) максимум 2%

Все інше в цілому складає приблизно 3 відсотки, наприклад, консерванти від 0,5 до 0,2% від загальної кількості.

Висновок

Якщо «корисні» екстракти «натуральних» компонентів присутні в складі десь біля першого консерванту або навіть після, не важко припустити їх кількість і відповідно користь. Але навіть якщо якийсь «корисний» інгредієнт шампуню зазначений у складі раніше, ніж натрію хлорид, його зміст навряд чи буде значно перевищувати 2% і швидше за все такий шампунь буде рідкуватим.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Звичайне натрієве мило, існуюче не одну сотню років, все частіше називають «натуральним ПАР». Роблять це всі ті ж прихильники натуральної миючої косметики, що йдуть на поводу в маркетологів, які все це придумали. З цієї статті Ви...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика