Кондиціонери та бальзами для волосся

Практичний будь-який виробник миючих косметичних засобів на додаток до шампуню робить бальзам-кондиціонер, бальзам-обполіскувач або окремо кондиціонер і/або бальзам. Усі ці продукти разом прийнято називати «серія». Прийнято вважати, що тільки усі ці продукти разом здатні довести стан волосся до досконалості. При цьому обов'язковим критерієм успіху є купівля саме «серії» одного виробника. Споживачеві м'яко, але постійно вселяється, що продукти різних виробників не принесуть очікуваного успіху. Але чи так вже потрібні Вашому волоссю ці додаткові косметичні засоби?

Чим відрізняються бальзам, кондиціонер і обполіскувач один від одного

Спочатку завданням обполіскувача було нейтралізувати лужне середовище після застосування шампуню. Проте більшість сучасних шампунів не є лужними і мають нейтральний PH. Хоча в регіонах з жорсткою водою, обполіскувач не втратив свою актуальність, оскільки сприяє нейтралізації солей жорсткої води, що залишилися на волоссі після миття під душем. Зовсім неважко самостійно приготувати ефективний обполіскувач, який впорається зі своїм завданням не лише не гірше, а швидше краще за фабричний.

Кондиціонуючими добавками називають з'єднання, що залишаються на поверхні волоса і шкіри, які тимчасово покращують їх. Механізм дії кондиціонуючих агентів залежить від їх хімічної природи. Основне завдання кондиціонера поліпшити зовнішній вигляд волосся. Сприяти легкому розчісуванню волосся і зменшенню статичної електрики. Діє кондиціонер виключно на кутикулу волоса. Кондиціонер не покращує структуру волосся, але маскує наявні проблеми. У більшості кондиціонерів основними діючими речовинами є різні силікони. Силіконові компоненти дають досить швидкий ефект, особливо, на дуже пошкодженому волоссі. Вони розгладжують лусочки волоса, заповнюють порожнечі, створюють захисну плівку, що надає блиск.

Бальзам, як випливає з назви, повинен був би «лікувати» пошкоджене волосся, живлячи і відновлюючи його. Що припускає глибшу дію бальзаму на волосся. У основній масі бальзами призначені тільки для волосся, але є дерматологічні бальзами, які благотворно впливають і на шкіру голови. Час витримки на волоссі в середньому - від 2 до 10 хвилин, залежить від типу бальзаму. Діючими речовинами у бальзамах виступають протеїни, рослинні олії, витяги з рослин, вітаміни.

Масовий ринок вносить корективи

Але, як це часто буває, теорія далека від практики. Наприклад, не рідко у складі бальзамів і бальзамів-кондиціонерів з сектора масс-маркета можна зустріти мінеральну олію (mineral oil, petrolatum, парафинум ликвидум). Ця технічна олія, продукт нафтопереробки. Ця олія утворює на шкірі плівку, яка «замикає» вологу, діючи як зволожувач. Але одночасно пори закупорюються, шкіра не може дихати, від чого на ній можуть утворюватися подразнення, дерматити, алергія. Також цей компонент сприяє швидкому забрудненню волосся, змушуючи споживача частіше використати шампунь.

Крім того, бальзам в купе з кондиціонером не завжди в змозі зробити належну дію на волосся. Часто навіть непогані компоненти таких універсальних продуктів, заважають один одному і не роблять очікуваного ефекту. Теоретично, дію бальзаму, повинні були б посилити маски для волосся, які теж останнім часом, стали входити до складу «серій» косметичних засобів, широко представлених в супермаркетах. Але на практиці, ефективність багатьох таких продуктів залишає бажати кращого.

Висновок

Оскільки зовсім небагато косметичних продуктів з цієї категорії здатні принести відчутну користь Вашому волоссю, застосування бальзаму-кондиціонера може бути виправдане у разі крайньої необхідності. І якщо немає можливості поліпшити якість волосся дієвішими і безпечнішими методами. І що найголовніше, якщо волоссю дійсно потрібне поліпшення. Адже багато споживачів використовують ці продукти не по тому, що не можуть без них обійтися. А тому, що піддалися рекламі або тому, що «серія» продається зі знижкою або з якоїсь іншої причини спровокованої маркетологами, а не справжньою необхідністю.

Досить часто в складі косметичних засобів для волосся зустрічається силікон. Відносно недавно з'явилися косметичні засоби, як правило, у формі спрею, які так і називаються «силікон для волосся», або «рідкий силікон для волосся». Разом з...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика