"Натуральне" мило

натуральне милоВідмінності між милом і іншими синтетичними поверхнево активні речовинами

Поверхнево-активні речовини у складі різних косметичних миючих засобів використовуються давно. З їх появою видалення забруднень перестало бути проблемою, проте ці речовини можуть чинити побічну дію на шкіру. Головним і прадавнім представником очищаючих засобів, до складу яких входять речовини цієї групи, є класичне мило. Це лужні солі жирних кислот. Такі поверхнево активні речовини часто називають натуральними. Це визначення не вірно.

Формулювання, що пестить слух «натуральна мильна основа», що має на увазі наявність мила у складі миючого засобу, не більше ніж черговий хід маркетологів. По суті, натуральним миючим засобом можна визнати тільки мильний корінь і сапоніни (мильні речовини) з рослин. Але в миючій косметиці ці речовини не використовуються, хоча окремі виробники вказують їх на етикетці в якості основи для шампуню.

Інші поверхнево активні речовини, проходять через процес хімічного синтезу, тобто являються синтетичними. Інша справа, що в основі класичного мила знаходяться натуральні компоненти тваринного походження. Але і багато інших поверхнево активні речовин виготовляються з жирів, правда, частіше за рослинних.

Основний об'єм лужних поверхнево активних речовин отримують порівняно простою переробкою органічної сировини тварини і, рідше, рослинного походження. Деякі з цих речовин, що добре зарекомендували себе в промисловості і в побуті, і тепер не втратили свого значення. Це пояснюється не лише досить високою ефективністю їх дії, але і неабиякою мірою низькою вартістю.

Набагато пізніше, в середині двадцятого століття, з розвитком хімії з'явилися поверхнево активні речовини нового покоління. Перевагою косметичних засобів на основі таких ПАР є здатність зберігати свої очищаючі властивості в жорсткій воді, його застосування дозволяє виключити роздратування шкіри кристалами кальцієвих і магнієвих сортів мила (присутніх у відповідних твердих поверхнево активних речовин), оскільки створюється сприятливіше середовище з відповідною величиною ph і, крім того, вони краще змиваються з шкіри.

Те, що багато сучасних ПАР утворюють кисле середовище, природнішу для шкіри і є однією з головних їх переваг. Шкірне сало і піт створюють кисле середовище на поверхні шкіри — так звану кислу мантію шкіри, яка грає велику роль в захисті шкіри від гноеродных бактерій. У кислому середовищі мікроорганізми, що знаходяться на шкірі, у тому числі і гноеродные (стрептококи, стафілококи та ін.), пригнічуються і часто навіть при ушкодженні шкіри захворювання не розвивається.

натуральне милоМиючі засоби на основі класичних твердих ПАР створюють лужне середовище. Таке середовище сприятливе для розмноження гноеродных мікроорганізмів, і при поганому або неправильному догляді за шкірою можуть виникати гнійничкові захворювання шкіри. Нейтралізувати таке середовище можна кислим розчином.

Проте при застосуванні миючих засобів на основі сучасних рідких поверхнево активних речовин відбувається інтенсивніше (в порівнянні із звичайним милом) знежирення шкіри, що збільшує тривалість регенерації жирової плівки. У зв'язку з активнішою очищаючою дією час миття можна скоротити, обмеживши тим самим знежирення. Подразлива дія рідких ПАР більше виражена в порівнянні з солями жирних кислот (тобто твердих поверхнево активні речовин).

Суттю і, врешті-решт, метою миття будь-якою поверхнево активною речовиною, використовуваними в косметичних миючих засобах, являється видалення жирової плівки з присутніми в ній забрудниками з поверхні шкіри. При митті порушується і сама поверхня шкіри, окремі елементи якої тісно пов'язані з її жировим покриттям. В процесі миття віддаляється до 20-25% шкірного сала. Проте його регенерація починається вже через 10 хвилин, приблизно за годину колишній стан відновлюється, що відбувається за рахунок резерву сала у вивідних протоках сальних залоз. Наявність в миючому засобі прежиривающих агентів не робить ніякого впливу на цей процес.

Таким чином, косметичний засіб на основі як твердих лужних, так і рідких кислих поверхнево активні речовин або миє, тобто і має численні побічні ефекти, що при чутливій шкірі або надмірно частому митті може проявитися патологічними змінами на шкірі. Або його очищаючі властивості ослаблені, і воно, отже, викликає менше побічних реакцій, але і відмиває гірше. Проте, попри те, що косметичними засобами на основі поверхнево активних речовин користується кожна цивілізована людина, випадки дерматитів внаслідок його застосування за наявними даними дуже рідкісні.

З усього вищесказаного можна зробити простий висновок – немає ідеальних миючих засобів. У зв'язку з модою, що з'явилася, на «натуральність» класичним ПАР, зробленим з органічної сировини стали приписувати позитивні властивості, яких вони не мають. Відповідно стала спотворюватися інформація про поверхнево активні речовини нового покоління. Насправді якісні миючі косметичні засоби на основі будь-яких поверхнево активних речовин справлятимуться зі своїм завданням, відмиваючи забруднення і наносячи шкірі мінімальний ущерб.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

З цієї статті Ви дізнаєтесь: як і чому раптом широко застосовуваний компонент шампуню став джерелом критики і безлічі нападок, хто був джерелом розповсюдження чуток, і які у них були мотиви, що ховається за гучними фразами, не...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика