Органічний шампунь

органічний шампуньМода на все «органічне» і «натуральне» не могла пройти повз виробників косметики для волосся. Тим більше що навіть одне використання терміну «органічний шампунь» в назві, здатне значно підвищити вартість продукту. Цим, до речі, широко користуються недобросовісні виробники, одже позначення «органічний» спочатку використовувалося в харчовій промисловості, і означало, що, процес виробництва не завдає шкоди навколишньому середовищу, і передбачає використання тільки натуральних компонентів.

Чому «Органічний»

Виробники косметики для волосся підхопили ідею «натуральності», і стали використовувати назву «органічний шампунь» в рекламних цілях. Насправді, термін «органічний» (як його по суті трактують виробники таких шампунів) означає, що миючий засіб не містить типового набору ПАР представлених в дешевших, масових продуктах, а містить інші більш дорогі поверхнево активні речовини з близькою до 100% біорозкладністю . Також вважається, що такі ПАР набагато не настільки ворожі до шкірі голови і волоссю. Так само деякі продукти з цього сегмента містять менш агресивні консерванти.

На ринку представлена величезна кількість органічних шампунів в різних цінових нішах. Для того щоб зрозуміти, що ж насправді отримує споживач, купуючи ці продукти, розглянемо декілька засобів.

Аналіз трьох найбільш цікавих на наш погляд продуктів

  1. Фірма Organic People випускає кілька лінійок: для сухого, для всіх типів волосся, для забарвленого і ослабленого волосся і нейтральний шампунь «Делікатне очищення». Продукція цієї компанії недорога, так як вартість 250 мл засобу становить від 3 до 6 доларів на різних сайтах.

Відразу привернуло увагу завірення виробника, що їх органічні шампуні містять 90% натуральних і 10% органічних компонентів. Однак склад, після його ретельного вивчення, чесно кажучи, приводить в жах! Навіть відсутність поліетиленгліколю і набив оскому лауретсульфата в миючої композиції не виправдовує зміст у формулі гліцерину і його похідних, пересушують волосся і шкіру голови, а також бензилового спирту і бензойної кислоти. Похідні бензолу є канцерогенами, і утримання їх у складі не вітається навіть у звичайних шампунях.

  1. В якості наступного виробника органічних продуктів, розглянемо фірму Eco Cosmetics і її «Органічний шампунь, якій надає обсяг». Ціна даного засобу близько 15 доларів за 250 мл.

Шампунь цієї марки також не містить дешевих ПАР, а у формулі значиться велика кількість рослинних компонентів. Миюча формула представлена м'яким ПАРом - лаурил глікозидом, хоча в цьому випадку він вказаний на першому місці, що говорить про його більш високої концентрації. Є зауваження і до рослинних компонентів шампуню: у формулу додані олії жожоба і виноградної кісточки, які, могли б пересушувати волосся, але насправді цього не варто боятися. Крім того - у складі перераховано велика кількість дорогих компонентів рослинного походження при відносно невеликій ціні шампуню. Напрошується висновок, що їх у складі мало, і чекати від них дива не варто. Парфумерну композицію шампуню становлять штучні ароматизатори - спирти з ароматом троянди і цитруса. В цілому шампунь хороший по співвідношенню ціна / якість, і цілком заслуговує на звання «органічний».

  1. Американська компанія « Simply Organic »виробляє органічну продукцію. Дивує, правда, розбіг цін від відносно демократичних 37 доларів за 250 мл на одному із сайтів, до захмарних 65 доларів за флакон на іншому, хоча постачальник у них один і той же. Американське походження даного продукту гарантує, що шампунь пройшов жорсткий контроль відповідності вмісту пляшечки заявленої формулою. Так як в цій країні існує пильна увага з боку контролюючих органів до всього, що носить назву «натуральний». Simply Organic виробляє кілька видів органічних шампунів: зволожуючий, освіжаючий, що надає обсяг, і шампунь для щоденного застосування.

Миюча формула шампуню представлена в першу чергу лаурил глюкозидом, що синтезуються з натурального цукру і кокосового молока, а також олефінсульфонатом натрію. Екстракти рослин в даному випадку підібрані дуже грамотно, оскільки надають свою дію відразу ж після нанесення на волосся. Радує і парфумерна композиція, яка складається тільки з натуральних інгредієнтів. Шампунь «Simply Organic» з упевненістю можна назвати органічним, так як він містить речовини з дуже хорошою біорозкладністю.

«Над органічний» шампунь

На жаль, у боротьбі за гаманець клієнта деякі виробники доходять буквально до абсурду. Яскравий тому приклад - продукт (адже виходячи з того що вказано на етикетці, його і шампунем-то складно назвати) «Авіценна» з екстрактом вівса посівного . Склад його викликав посмішку й змусив задуматися про ставлення виробника до споживачів: вода «Роганська», екстракт трави вівса в стадії молочної стиглості, миючі речовини на рослинній основі. Ні слова про консерванти і вельми туманно про миючої формулою. При цьому термін зберігання даного вироби 2 (!) рокі.

Висновки

Мабуть, вже ні для кого не секрет, що склад, зазначений на етикетці, не завжди відповідає вмісту флакона, особливо, якщо вказані дорогі компоненти при відносно низькій ринковій ціні продукту. Тому, якщо ви дійсно задалися метою використовувати органічні шампуні - перевагу потрібно віддавати компаніям, які чітко виконують усі вимоги, пропоновані до складу продукту і безпеки процесів виробництва і готової продукції для навколишнього середовища. Це не тільки благотворно вплине на стан вашого волосся, а й посприяє поліпшенню екологічної ситуації у Світі. Компанія «Simply Organic» в цьому відношенні виступає безперечним лідером.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Часте миття волосся стало для багатьох очевидною проблемою. Досить часто з різних джерел можна почути думку про те, що от раніше все люди мили голову виключно раз на тиждень. Навіть якщо часте миття волосся і не було нормою двадцять і...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика