Рід слова «шампунь»

шампуньМожете не сумніватися, рід слова «шампунь» був і залишається чоловічим. Хоча, після прийняття Наказу Міносвіти РФ про затвердження списку словників, що містять норми сучасної російської мови, що набув чинності 1 вересня 2009 року, багатьом «спірним» словам дали можливість звучати правильно в декількох варіантах. Наприклад, тепер можна спокійно сказати "чорне кава". І на «договір» можна говорити «дОговір», це особливо повинно порадувати численних чиновників. Також словники дають право говорити "йогурт" і "йогурт", "по середах" і "по средАм". Але рід слова «шампунь», вирішили залишити без змін, він все ще чоловічий. Хотя у дев'ятнадцятому столітті Володимир Іванович Даль у своєму словнику написав буквально наступне:

Шампу'нь ж., ароматическая жидкость для мытья головы; также и самый процессъ мытья головы этою жидкостью. Фрн., вuроятно отъ фамилiи изобрuтателя.

Можливо, це трохи втішить тих, хто продовжує вживати це слово в жіночому роді. Крім того, слабкою втіхою для тих, хто не визначився, якого роду "шампунь", стане «Тлумачний словник російської мови Ушакова Д.Н.» (що вийшов пізніше словника В.І. Даля), де слово «шампунь» може бути як жіночого, так і чоловічого роду. Це дуже добре відображає сучасні тенденції. Адже для сучасників Даля фраза - «яка шампунь хороша» звучала як раз правильно, а от на початку століття двадцятого - окремі громадяни вважали за краще для цього слова чоловічий рід, що в наш час стало нормою. Так що не мине й п'ятдесяти років, як всі будуть їсти йогурт по средАм і укладати договори на його постачання.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Використовувати шампуні на кожен день доводиться людям з волоссям схильними до жирності. На жаль, для багатьох людей часте застосування шампуню і щоденне застосування шампуню означає одне і те ж. Але чи так це насправді? Як реагують...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика