Шампунь для живлення волосся

шампунь для живлення волоссяДуже часто в описах властивостей шампуню можна побачити словосполучення «живить волосся» або ще більш багатообіцяючу фразу «живить волосся від коренів до самих кінчиків». Що ж, волосся дійсно можна живити, тільки не так як розповідає нам реклама шампуню для живлення волосся.

Трохи про волосся

Усе волосся на голові або на тілі складається з трьох шарів:

зовнішній шар - кутикула, що складається з мікроскопічних лусочок накладаються один на одного як черепиця на даху;

  • середній шар - кортекс, який складається з мертвих клітин видовженої форми, завдяки котртексу волосся такий міцний і еластичний;

  • внутрішній шар - мозкова речовина, що нагадує за структурою губку і складається з м'яких клітин кератину і повітряних порожнин.

Головним чином за всі ознаки волосся, при наявності яких, як стверджує реклама шампуню, «потрібно живити» відповідає кутикула. Вона дійсно нагадує за своєю будовою черепичний дах і служить тим же цілям - захищає те, що під нею. Якщо лусочки лежать щільно, то волосся гладке і блискуче. Якщо ж захисний шар пошкоджений, то волосся плутається, рветься і відповідно не блищить.

Значить пора «живити», думає наївний споживач і біжить за шампунем, який «живить» волосся. І правда, після миття деякими шампуню волосся виглядають краще. Мабуть наїлося, від коренів до кінчиків?!

Як шампунь «живить» волосся

Термін «живлення волосся» малює в голові легковірного споживача картину, на зразок, скажімо, харчування організму вітамінами і мікроелементами в процесі прийому їжі (вірніше в процесі її переварювання). Адже реклама шампуню нам вперто твердить щось на кшталт: «натуральні екстракти (кількість екстрактів і приписувані можливості, залежать від фантазії, а скоріше нахабства виробника) ... живлять ваші волосся ...»

Насправді ніякі екстракти не зможуть живити ваші волосся. Їх в принципі марно живити, все одно, що живити дах замість того, щоб усунути пошкодження. Правильний термін тут «ВІДНОВЛЕННЯ» - і його використовують деякі виробники, які віддають перевагу називати речі своїми іменами. І шампунь, підкреслюємо, шампунь, а не маска для волосся ефективно може відновити зовнішній вигляд волосся (а не волосся, це різні речі) головним чином за допомогою силікону для волосся. Все інше припарки самі знаєте кому. Хоча існує й інша думка.

Швидше мертвий, ніж живий

Однозначно жива та частина волосся, яка знаходиться під шкірою. Те, що вище вважається мертвим. Зростання волоса можна порівняти з видавлюванням зубної пасти з тюбика: видавили трохи і залишили. Те, що в тюбику залишається колишнім, а те, що зовні засохло, видавили ще, знову засохло і так далі поки не скінчиться вся паста, тобто волосина не закінчить своє зростання.

Однак існує теорія, що внутрішня частина волосся, а саме мозкова речовина, може виступати провідником для поживних речовин до котртексу і кутикуле. Хоча конкретних доказів цьому немає, як втім, і однозначних спростувань.

Як доказ наводиться той факт, що, наприклад, під час захворювання волосся швидко змінюють зовнішній вигляд. Хоча, допустимо, при прийомі спеціалізованих комплексів вітамінів волосся і нігті поліпшуються не відразу, а в міру їх зростання.

Підсумок

У будь-якому випадку якщо волосся і можна живити в прямому сенсі цього слова, то вже точно не шампунем для живлення волосся, а швидше зсередини. А шампуні зможуть допомогти відновити зовнішній вигляд волосся, пригладивши силіконом або іншим речовиною лусочки кутикули і підклеїти посічені кінчики. Тобто, виконавши чисто косметичні функції.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Склад шампуню Natura Siberica на офіційному сайті і те що написано на пляшці - сильно відрізняються один від одного. І вже одне це дає привід задуматися про те, що даний шампунь далеко не такий хороший, як про нього пишуть виробник, але на...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика