Шампунь для збільшення об'єму волосся

шампунь для об'єму волоссяВідколи споживачів перестали цікавити шампуні, які просто миють голову, виробники вимушені постійно працювати над тим, щоб шампуні, окрім своєї прямої функції, робили щось ще. Оскільки усі жінки, як втім, і багато чоловіків, хочуть, щоб їх волосся виглядало густим і шовковистим, шампуні для збільшення об'єму волосся отримали широке поширення. У будь-якому магазині, з відповідним асортиментом, обов'язкова буде безліч видів шампунів, етикетки яких обіцяють небачений об'єм і силу волоссю споживачів. Але яким чином, чому, раптом тонке і ламке волосся стає густим і, як запевняють маркетологи, здоровим? Як це відбувається на практиці?

Чому не усе волосся густе від природи

Фізіологічно, на об'єм волосся впливає форма, і округлість волосяного мішечка, а також яким чином волосся росте з шкіри. Розташування фолікула може бути перпендикулярним поверхні шкіри або ж він може розташовуватися під кутом. Форма волосяного мішечка буває пряма або плавно зігнута. Відповідно, якщо волосяний мішечок прямий - волосся буде прямим. Якщо зігнутий – кучеряві. Товщина мішечка також впливає на товщину волоса. Частенько певний набір цих показників характерний для конкретного природного кольору волосся. Саме на цьому грунтуються поняття «русявий тип» чи «темний тип» волос. Дійсно, світле волосся від природи найчастіше тонкі і м'які, тому рідко виглядають об'ємними. Темне волосся набагато товще і створює враження густіших, навіть якщо ростуть не дуже густо.

Але це зовсім не означає, що основними покупцями шампунів для об'єму є люди зі світлим волоссям. Багато споживачів, покладаючись на принцип «досконалості немає межі», придбавають такі шампуні не залежно від стану свого волосся. Але чи так вже нешкідливий шампунь для збільшення об'єму волосся? І невже волосся дійсно стане здоровим?

Як працюють шампуні для збільшення об'єму волосся

Існують декілька основних прийомів, які використовують розробники, основна мета яких – зробити волос товще фактично або хоч би візуально.

  1. Цей спосіб найчастіше використовується в шампунях середнього цінового сегменту. На кожному волосі утворюється силіконова плівка. Цей вид покриття не вбудовується в структуру волоса і не міняє його колір. Силікон згладжує кутикулу волоса, роблячи їх блискучими і еластичними. Крім того, виконуючи роль каркаса, силіконова плівка підводить волосся.
  2. Інший спосіб — впровадження в структуру волоса компонентів, які його механічно зміцнюють (речовини займають проміжки під лусочками волосяного стержня). При цьому волос не втрачає гнучкості, але стає жорсткішим. За рахунок цього він підводиться від шкіри голови, і зачіска збільшується в об'ємі. Таким же способом діє хна під час фарбування, її частки закріплюються в структурі, і волосся виглядає товще і объемнее.
  3. Об'єм досягається за рахунок живлення волосся гідролізованим кератином або іншими протеїнами. Такі білки мають невелику молекулярну масу, тому можуть легко проникати через оболонку волоса. Найбільше ефект помітний на тонкому волоссі. Після використання волосся стає більше пружним і пишним.
  4. Принцип дії схожий на попередній, тільки живлення волосся відбувається за рахунок дії амінокислот. Найчастіше використовується аспарагінова і гіалуронова кислоти. Під дією таких шампунів волосся стає блискучим і еластичнішим, внаслідок чого створюється враження про більший об'єм волосся. Іншими словами об'єм волосся збільшується оптично, а не фізично. Слід зазначити, що як протеїни так і кислоти дають відчутніший ефект при використанні бальзаму-кондиціонера, що не містить стійких силиконов.

шампунь для об'єму волоссяЧи може шампунь для об'єму додати волоссю здоров'я і сили?

У більшості випадків, увесь ефект, який споживач помічає після використання шампуню, являється виключно косметичним. Тобто зовні волосся виглядає краще, але насправді їх стан залишився без змін, або, можливо, погіршав. Особливо, якщо у складі шампуню є присутніми силиконі. Це кінцево не означає, що силиконі шкідливі волоссю, багато з них створює хороший косметичний ефект без жодного збитку для волосся, але на жаль, не кожен.

Що стосується «сили волосся», те це визначення дуже розпливчато. Якщо під «силою волосся» мається на увазі, то наскільки добре вони триматися на голові, і яку вагу здатні витримати, перш ніж її покинути, то шампуні для збільшення об'єму навряд чи зможуть позитивно вплинути на цю якість волосся. Частенько вони навпаки обважнюють волосся, що може прискорити їх випадання.

Висновок

Основна проблема, з якою стикаються споживачі шампунів для збільшення об'єму – це надлишок силікону на волоссі. Оскільки частенько разом з таким шампунем використовують і кондиціонер, що містить амінофункціональні чи високополімерні силікони. Сам же шампунь, в силу своєї специфіки, не може залишити велику кількість силікону на волоссі або якось відчутно його підживлювати. Адже на волоссі він залишається на дуже нетривалий час. Для шампунів на основі аніонних ПАР це максимум одна хвилина.

Ефект від використання більшості шампунів для збільшення об'єму волосся триває не більше доби. Тому, якщо Ви ще не стали «жертвою» шампуню і не миєте волосся щодня, то можливе, доцільніше використати такий шампунь не як основний засіб для догляду за волоссям, а як спеціальний. Наприклад, для особливих випадків.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Досить часто в складі косметичних засобів для волосся зустрічається силікон. Відносно недавно з'явилися косметичні засоби, як правило, у формі спрею, які так і називаються «силікон для волосся», або «рідкий силікон для волосся». Разом з...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика