Шампунь на кожен день

шампунь на кожен деньШампуні на кожен день - це черговий винахід маркетологів, покликаний наповнити кишені виробників з усіма витікаючими звідси наслідками. Щоденне миття голови будь-якими типами поверхнево активних речовин, у тому числі і дитячим милом ні в якому разі, не корисна процедура. Щоденний режим миття голови призначають (і те в окремих випадках) при крайніх формах жирної себореи шкіри голови.

До частого миття вимушені прибігати люди з жирною шкірою голови і відповідно жирним волоссям, а також ті, хто щодня використовує засоби для укладки волосся (гелі, муссы, лаки), оскільки ці засоби обважнюють волосся, що погано позначається на їх якості і викликає дискомфорт у кінці дня. Проте у зв'язку з частим миттям, ці дві категорії людей можуть злитися в одну.

Проблему посилює і той факт, що більшість популярних марок шампунів, що позиціонуються як шампуні, що підходять для частого застосування, робляться на основі лауретсульфата натрію чи, чого гірше, лауретсульфата амонія. Адже спочатку, коли миючі композиції в шампунях стали робити на основі таких поверхнево активних речовин, ніхто не думав пропонувати мити голову щодня.


Зверніть увагу – саме для частого застосування. Напис – «для щоденного застосування» Ви, швидше за все, не побачите, оскільки ці два поняття можна тлумачити по-різному. Наприклад, якщо, скажімо, Ви мили волосся один раз в тиждень, а потім з якоїсь причини стали мити їх двічі в тиждень, то Ви стали застосовувати шампунь частіше. Тому Вам, неначе, ніхто і не пропонує користуватися такими шампунями щодня. Але більшість споживачів бачить в цьому пряму вказівку, що таким шампунем можна мити голову саме щодня. Як втім, і було задумано.


Усі ті дурниці, про небезпеку лауретсульфата і близької до нього речовини лаурилсульфату натрію, якими кишить інтернет, не мають нічого спільного з реальністю. Але при частому застосуванні шампунів на основі цього ПАВ дійсно можна грунтовно пошкодити шкіру голови і волосся.

Кожного разу, коли ми використовуємо шампунь, ми видаляємо гідроліпідну мантію шкіри, яка несе необхідний поверхневий захист усіх шарів епідермісу, що пролягають нижче. Кожного разу після миття голови, шкіра природно намагається в найкоротший строк відновити втрачене, але відновлює, з невеликим надлишком, тому при частому митті багато хто спостерігає ще більше зажирювання.

шампунь на кожен деньОкрім цього, на шкіру позбавленої гідроліпідної мантії буквально накидається мікрофлора - звідси і можливе поява лупи після частого миття голови.

Активно рекламований шампунь на основі більше «м'яких» ПАР не витримає цінову конкуренцію зі своїми побратимами по прилавку на стандартній, дешевій основі. Проте і з «м'якими» шампунями не усе так безхмарно.

Шампунь на «м'яких» ПАР однозначно менше дратує шкіру голову, але у зв'язку з цим і миюча здатність у нього нижче. Адже не дратуючи шкіру не можливо її відмити. Тому такі шампуні переважні у разі сухого волосся і сухої шкіри голови, коли на скальпі і волоссі мінімум сала. Жирну шкіру і волосся такі шампуні частенько не здатні відмити повністю навіть за кілька разів. Проте, багатократне нанесення такого шампуню в процесі одного миття, мабуть, може порівнятися по силі роздратування з одноразовою дією шампуню на основі лауретсульфата натрію. Усе залежить від того, наскільки сильно була збільшена «потужність» секреції сальних залоз. Хоча, у будь-якому випадку, такі шампуні не розв'яжуть проблему, але допоможуть її не посилити.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Жирне волосся. Ця проблема порівнянна з епідемією. Маса форумів рясніють повідомленнями від людей, що зіткнулися з цією проблемою. Коли це почалося так масово? З приходом реклами, переконуючої телеглядачів мити голову частіше? Або...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика