Шампунь Natura Siberica

шампунь natura sibericaЛінійка шампунів, про яку заявляють як повністю натуральну, не містить шкідливих речовин, створена виключно на основі рослинних екстрактів. Для прикладу розглянемо шампунь "Natura Siberica" для додання обсягу сухому волоссю.

Що обіцяють

М'яке очищення волосся від забруднення і натуральний блиск. Миючий склад на основі натуральних екстрактів і багатий вітаміном С, які зволожують волосся, надають їм обсяг і життєву силу, захищають від сухості.

Склад

Наведемо склад, взятий з офіційного сайту марки.

Склад: вода, похідне глюкози, цукрового очерету, кокосової олії, гуарової смоли, екстракти кедрового стланика, даурского шипшини, деревію, шоломниці байкальської, Патріна сибірської, мильнянки лікарської, ромашки, масла обліпихи алтайської, зародків пшениці, целюлоза, парфумерна композиція.

Опис компонентів складу

Але ми, замість переліку з офіційного сайту, будемо орієнтуватися на те, що написано на етикетці з складом. А там те, що не може не радувати фанатів натуральних шампунів - натуральні компоненти на початку списку! «Еврика!» - Вигукне такий споживач і буде ... не правий. Насправді, на першому місці ми бачимо якийсь компот (aqua with infusions of, що переводиться як - вода з настоями з) містить різні екстракти, а це не одне і теж.

Миюча формула

В якості основної складової миючого складу заявляється екстракт мильнянки лікарської . Мильнянка дійсно містить сапоніни, але наскільки істинно твердження, що екстракти рослин містять сапоніни можуть бути головним миючим компонентом більш ніж спірно. Насправді мильнянка в шампуні "Natura Siberica" просто закриває список компонентів того самого компоту, про який говорилося вище.

Насправді миють у цьому шампуні лаурил глюкозид (те саме похідне глюкози) і кокамідопропілбетаїн. Два досить м'яких і відносно недорогих ПАР.

Гуар гідропропілтрімоніум хлорид - інгредієнт, який є загусником і антистатиком. В цілому маємо дуже м'який, не травматичний склад, який підходить навіть для самого сухого волосся, але, ймовірно, не дуже добре буде справлятися з основною функцією шампуню - змиванням грязі.

Натуральні компоненти

Спочатку заявляється, що шампунь Natura Siberica є повністю натуральним. Дійсно, в його складі ми бачимо довгий перелік рослинних екстрактів і масел, ось тільки не варто забувати, що основна функція шампуню - все ж відмити голову, а впливу на процес миття водні екстракти рослин не роблять.

Після водних екстрактів у складі заявлено масло обліпихи, але його концентрація там мінімальна, в іншому випадку шампунь "Natura Siberica" мав би яскраво виражений помаранчевий відтінок, чого не спостерігається. Крім того, необхідність олій у складі, призначеному для очищення і позбавлення від жиру - питання вельми спірне.

Завершує перелік натуральних компонентів гідролізований протеїн пшениці - водорозчинний протеїн, спрямований на поліпшення механічних властивостей волосся, додання їм більшої еластичності і товщини. Компонент дійсно корисний для волосся, але знову постає питання з його концентрацією в даному засобі. У будь-якому випадку, навіть самі натуральні пав, що містяться в шампунях, не дивлячись на запевнення виробників, не можуть бути натуральними.

Інші компоненти

Крім лимонної кислоти, сорбітолу і гліцерину - добавок призначених для поліпшення структури шампуню, кондиціонуючого ефекту в складі присутні бензойна кислота - антиоксидант, і бензиловий спирт - консервант. Зазначені консерванти досить слабкі і цілком імовірно, що при тривалому зберіганні відкритої пляшки, в шампуні можуть розмножуватися небажані мікроорганізми. І останні в списку - парфюмерні аромати і барвник, які точно не мають до натуральним компонентам ніякого відношення.

Висновки

Шампунь Natura Siberica має дуже м'який склад, що володіє не дуже сильними миючими властивостями, але не містить потенційно алергенних або дратівливих компонентів. Незалежно від того, для якого типу волосся призначається, підійде тільки для тонкого і дуже сухого волосся, і напевно зажадає більш частого миття голови. Оскільки, у всіх шампунів цієї марки, як для сухого, так і для нормального або жирного волосся одна миюча формула, а відмінність - тільки в різних рослинних екстрактах. Значить, найімовірніше, ефективність їх як миючого засобу буде ще нижче. Цьому свідчить і чимало відгуків про шампуні "Natura Siberica". Тому густі і жирне волосся шампунь, найімовірніше, просто не промиє. Крім того, велика ймовірність, що розкритий флакон не може довго зберігатися.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Натуральні шампуні стали нав'язливою ідеєю для багатьох покупців. Природно виробники поспішають наповнити полиці магазинів «натуральним» товаром. І звичайно, кожен виробник позиціонує свій товар як самий натуральний шампунь. Ці «...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика