Стійкий міф

лаурилсульфат натріюВже багато років приблизно, з 1983 року гуляє по просторах інтернету замітка що лякає людей лаурилсульфатом натрію. Почавши як звичайний спам, вона зміцніла, встала на ноги і тепер, завдяки хімічного неуцтва переважного числа громадян, стала сприйматися такими громадянами як факт. А яка величезна кількість сайтів прагне донести її людям, можна поцікавитися, натиснувши на це посилання . Однак для чого ж це робиться? Сама ж публікація розбирається тут. І так Вашій увазі представлений переклад статті з цього сайту з нашими коментарями. Почнемо...

Ніхто не робить реклами цього інгредієнта і на те є вагомі підстави.

Цей недорогий миючий засіб, що отримується з кокосової олії, широко використовується в косметичних очисниках, шампунях, гелях для ванн і душа, піноутворювачах для ванн і тому подібне. Мабуть, це найнебезпечніший інгредієнт в препаратах для догляду за волоссям і шкірою. У промисловості SLS застосовується для миття підлог в гаражах, в знежирювачах двигунів, засобах для миття машин і так далі. Він дуже високо коррозирующий агент і дійсно видаляє жир з поверхонь.

Застосування SLS дійсно багатогранно і він дійсно використовується у складі різних миючих засобів, як для домашнього використання, так і в промисловості. Проте це абсолютно нічого не означає, склад миючих композицій і концентрація в усіх випадках різна. Подібна ситуація складається, наприклад, з оцтом. Ми активно додаємо його в салати і в тісто, погашаючи соду, але мало кому прийде в голову його пити.

SLS широко використовується в усіх клініках світу для дослідів в якості тестера шкірної дратівливості. Дослідники викликають за допомогою SLS роздратування шкіри у тварин і людей, а потім лікують різними препаратами роздратовані ділянки.

Ніхто не приховує, що SLS дратує шкіру, усе залежить від концентрації цієї речовини в розчині і часі знаходження на шкірі. У косметичних миючих засоби ці два показники мінімальні. Крім того у будь-якому якісному шампуні SLS є присутнім як один з елементів миючої композиції, що значно знижує його подразливу дію.

Недавні дослідження в Медичному Коледжі Університету штату Джорджія показали, що SLS проникає в очі, а також в мозок, в серці, печінка і т.д і затримується там це особливо небезпечно для дітей, в тканинах яких він накопичується у великих концентраціях. Ці дослідження показують також, що SLS змінює білковий склад клітин очей дітей і затримує нормальний розвиток цих дітей, викликає катаракту.

Сама фраза «недавні дослідження», у якій маються на увазі дослідження, що проводяться в грудні 1983 року, говорить про те, наскільки давно ця стаття була написана. Ось посилання на результати цього дослідження. Стаття, зрозуміло, англійською мовою. У доповненнях до цієї публікації є присутнім переклад цієї статті. Після її прочитання Ви переконаєтеся, наскільки перекручений її зміст.

лаурилсульфат натріюSLS очищає шляхом окислення, залишаючи дратівливу плівку на шкірі тіла і волоссі. Може сприяти випаданню волосся, появі лупи, діючи на цибулини волосинок. Волосся висушується, стає ламким і січеться на кінцях.

Фраза «очищає шляхом окислення» звучить, м'яко кажучи, по-дилетантськи. Усе інше з того, що написано в цьому абзаці може статися, якщо густо намазати шампунем голову і посидіти хвилин 15-20. Хоча і в цьому випадку дія на цибулини волосся маловірогідно. Як правило, усі проблеми з ними йдуть зсередини, а не зовні. Як втім, і лікування цих проблем.

Інша серйозна проблема — зв'язок SLS з канцерогенним діоксином і нітратами. SLS реагує з багатьма інгредієнтами косметичних препаратів, утворюючи нитросамины(нітрати). Ці нітрати потрапляють в кров у великій кількості при митті шампунями і гелями, прийнятті ванн і застосуванні очисників.

Багато фірм часто маскують свої продукти з SLS під натуральні, вказуючи "отримано з кокосових горіхів". Незаслужено не ображатимемо кокоси, і не використовуватимемо продукти з SLS.

А ось це, мабуть, правда. Тільки цим якраз грішать виробники органічних шампунів. Оскільки ніякі поверхнево активні речовини з числа використовуваних в абсолютно будь-якому готовому шампуні не можна назвати натуральними, як би цього не хотілося виробникам «натуральних» шампунів.

Так що кокоси і справді не причому. А щодо використання продуктів з SLS - жителям СНД цього і не загрожує. У шампунях його майже не використовують, іноді додають в шампуні для жирного волосся. А ось, що стосується SLES, то тут кожен вільний сам зробити свій вибір, а достовірна інформація на нашому сайті допоможе в цьому.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Натуральні шампуні стали нав'язливою ідеєю для багатьох покупців. Природно виробники поспішають наповнити полиці магазинів «натуральним» товаром. І звичайно, кожен виробник позиціонує свій товар як самий натуральний шампунь. Ці «...


Додатково:

Підсумковий звіт про Оцінку безпеки лаурилсульфату натрію і лаурилсульфату амонія

Резюме

Лаурилсульфат натрію і лаурилсульфат амонія - аніонні поверхнево-активні речовини, використовувані в косметичних засобах в якості миючих засобів. У поглинанні, метаболізмі, і дослідженнях виділення, Лаурилсульфат натрію мав дегенеративний ефект на клітинні мембрани із-за його властивостей денатурації білку. Низькі рівні проникнення через шкіру можуть статися при високій концентрації.

У Лаурилсульфату натрію було LD50 0.8 до 1.10 г/кг у щурів. Рецептура, 15%, що містить, 10% -й Лаурилсульфат амонія, викликала депресію, ускладнене дихання, діарею, і смерть в чотирьох з 20 тварин при вживанні внутрішньо.

У гострих очних тестах 10% -й Лаурилсульфату натрію завдав збитку очам кроликів, якщо не був змитий взагалі, або був змитий через тривалий час. При тестуванні по методу Драйзера продукт, що містить 5.1 % Лаурилсульфату натрію, викликав м'яке роздратування, а продукти, 21% миючого засобу, що містять, демонструють сильне роздратування без обполіскування, і м'яке роздратування, якщо були змиті з поверхні шкіри. Розчин Лаурилсульфату амонія, що містить від 1.25% миючого засобу до 27.4 %, показали роздратування, що збільшується із збільшенням концентрації; обполіскування зменшує роздратування.

Впродовж двох років щури отримували лаурилсульфат натрію в концентрації від 0, 25% до 1% всередину. За цей час ніяких змін в їх організмі не виявлено. При 91-денному дослідженні токсичності шампуню, Лаурилсульфату амонія, що містить, в концентрації 17.5 %, не було ніяких відхилень пов'язаних з обробкою за винятком помірної дії на шкіру.

У дослідженнях на мутагенність в дієті щурів був присутнім Лаурилсульфат натрію, в концентрації від 0.56 % до 1.13 % впродовж 90 днів не зробив хромосомних відхилень або кластогенних ефектів.

Лаурилсульфату натрію був перевірений на людське роздратування шкіри в концентраціях в межах від 0.1 % до 10 %. Відкрити діляноки були менш схильні до роздратування, чим закриті ділянки, і роздратування збільшилося безпосередньо з концентрацією. Подібні результати були отримані, при перевірці рецептур, що містять Лаурилсульфат амонія. Підвищення чутливості до Ультрафіолетового випромінювання, не сталося ні при яких концентраціях використовуваних в цьому дослідженні.

Лаурилсульфат натрію і лаурилсульфат амонія, мабуть, безпечний в рецептурах, розроблених для короткого використання, що супроводжується повним видаленням з поверхні шкіри. У продуктах, призначених для тривалого контакту з шкірою, концентрація не повинні перевищувати 1 %.

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика