Сухе волосся

сухе волоссяАле перш ніж наслідувати приведені нижче ради, слід по можливості точно визначити свій тип волосся. І навіть, якщо здається, що відповідь на поверхні, не варто поспішати з висновками.

Як правило, ніхто не має проблем з сухим волоссям в юності. Якщо тільки не почали дуже рано і, як це часто буває у підлітків, бездумно, застосовувати фарбу для волосся і/або часто мити голову. Частіше подібні проблеми виникають після 20-25 років і дуже часто після 45-50 років.

Найбільш поширені такі комбінації: сухі шкіра скальпа і волосся, жирна шкіра голови і частково жирні, частково сухі (на кінчиках) і посічене волосся.

Сухе волосся і суха шкіра волосистої частини голови

Причин може бути декілька. Якщо такий стан волосся і шкіри голови супроводжується сухістю шкіри обличчя і рук, то, швидше за все, це можуть бути якісь захворювання, причому необов'язково шкірні, гормональний дисбаланс (часто після пологів і під час грудного вигодовування), нестача вітамінів. Спектр патологій широкий — хвороби сечостатевої системи, проблеми з травленням, інфекційні захворювання, генетичні синдроми. Проте сухий може стати і шкіра здорової людини або внаслідок зовнішніх дій (УФ - випромінювання, сильний вітер, холод, пил, механічне тертя(наприклад, об головний убір), сухий клімат, хімічні речовини, що руйнують бар'єрні структури), або на грунті незбалансованого харчування.

Зараз відомо, що при недоліку ліноленової кислоти (вона відноситься до групи омега-3 жирних кислот) шкіра стає схильною до запалення та подразнення, а при недоліку линоленовой і арахидоновой кислот (група омега-б) ліпідні пласти, що становлять бар'єрний шар, стають неміцними і легко руйнуються. Саме із-за руйнування бар'єрних шарів і викликаного цим послаблення зчеплення рогових лусочок і підвищення проникності шкіри (аналогічно руйнуванню цементу в цегляній кладці) шкіра стає роздратованою, сухою і такою, що лущиться. Суха шкіра не в змозі виробити достатню кількість сала, щоб захистити волосся, у зв'язку з чим волосся і стає сухим.

сухе волоссяЖирна шкіра скальпа, жирне у коренів волосся і сухі кінці волосся

Чим довше волосся, тим більша їх частина може залишатися сухою. Помітне зажирювання волосся, як правило, відбувається не більше ніж на 10 сантиметрів від скальпа. Така проблема найчастіше виникає у тих, хто часто миє голову і активно використовує фарбу для волосся. Вираження «сухі як солома» явно вказує на фарбованих блондинок. І дійсно, найчастіше від сухості волосся страждають саме вони, оскільки багато фарб, що освітлюють волосся, містять набагато більшу кількість активних речовин, які сушать волосся і шкіру голови, чим фарби темних кольорів. Але якщо при цьому скальп залишається жирним, то, швидше за все, у Вас генетично нормальне волосся. Але через безграмотне застосування миючої косметики і фарби для волосся вони перейшли в обговорювану групу. Генетично схильні до жирності волосся, дуже важко, навіть подібним зверненням, перевести в цю групу, хіба що, якщо волосся дуже довге, а зажирювання у коренів відбувається дуже швидко – наступного дня після миття. Та, можливо, в нормі Ваші шкіра голови і волосся схильні до жирності.

Єдиний спосіб розв'язати таку проблему зовнішньою дією – це правильно використати шампунь. Головне, на що варто звернути увагу - як правильно наносити, вспененный на руках, шампунь на волосся. Щоб активна піна потрапляла тільки на шкіру і жирну частину волосся.

Крім того

сухе волоссяВолосся стає сухим не лише тому, що суха шкіра голови не здатна виробляти шкірне сало в достатній кількості, але через нестачу вологи в організмі і як наслідок у волоссі. Оскільки, постачання волосся поживними речовинами і водою відбувається за залишковим принципом, саме воно першими реагує на нестачу вологи в організмі. Багато людей забувають про те, що доросла людина повинна випивати в день не менше 300 миллилитров води на кожні десять кілограм своєї ваги. Тобто людина вагою в 60 кілограм повинна випивати близько двох літрів води в день. Не кави і чаю, а саме води. Причому важлива якість води.

Основні шляхи рішення проблем

 1. Боротьба з сухим волоссям має бути комплексною, треба впливати на нього зсередини, збалансувавши свій раціон і приймаючи спеціальні полівітаміни, і зовні правильно підбираючи і використовуючи шампунь, а також щадну фарбу для волосся.
 2. Необхідно пам'ятати, що сухому волоссю шкідливе сонце, воно боиться механічних ушкоджень. Сонце і морська вода найсильніше впливає саме на такий тип волосся, тому важливо влітку носити головний убір і старатися під час купання в морі не мочити голову, якщо немає можливості обполоснути волосся прісною водою.
 3. Мити сухе волосся і суху шкіру голови шампунями, що не містять лауретсульфата натрію і тим більше лаурилсульфату натрію. Використати тільки «м'які» шампуні. Деякі так звані «натуральні» шампуні для сухого волосся бувають дійсно досить м'якими, але далеко не усі.
 4. Сухе волосся і жирну шкіру голови можна мити будь-яким якісним шампунем для нормальних волос. Головне в процесі миття наносити піну тільки на корені волосся і шкіру скальпа, швидко і добре змити.
 5. Через відсутність природного захисту (шкірного сала) сухе волосся дуже легко втрачає вологу, особливо це актуально взимку, коли повітря в приміщеннях дуже сухе. Розв'язати цю проблему допоможе зволоження повітря.

  Поділіться корисною інформацією:

   

   

   

  Нерідко проблеми з волоссям та шкірою голови виникають не через погану якість шампуня або через те що шампунь не підходить конкретній людині, а з причини неправильного використання шампуню. І не дивно, адже багатьом навіть не спадає на...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика