Твердий шампунь

твердий шампуньНа сайті «милотека», присвяченому «натуральному» миловарінню, в одній занятной публікації обговорюється вислів про те, що тверді шампуні більш натуральні, ніж рідкі. Далі автор стверджує, що натуральний твердий шампунь - лише той, який містить натрієві солі жирних кислот, одержувані з жирів тваринного походження. Насправді це чергова профанація, оскільки дані ПАР куди більш жорсткі і разом з тим не більше натуральні ніж той же SLS. Хотя це ще квіточки, якщо розбирати всі подібні заяви, то може вийти окрема велика стаття ...

Чим же гарні тверді шампуні

По-перше, такий шампунь витрачається повільніше, якщо звичайно не залити його випадково водою під час прийому душу, та так і кинути. В іншому тверді форми шампуню - це крок назад. Адже свого часу було технологічно неможливо виготовляти рідкі мила, тому для миття волосся застосовували звичайне мило, тобто по суті те, що називають «натуральним шампунем» на сторінках цитованого вище сайту.

Прагнучи догодити шанувальникам «натуральної» косметики і органічних шампунів деякі виробники і справді замість звичних ПАР використовують у твердих шампунях жорсткі лужні, які жахливо сушать шкіру і волосся, особливо у тих, чия шкіра пристосувалася до більш м'якого впливу сучасних компонентів шампуню, тобто практично у будь-якой сучасної людини.

Тому, не дивлячись на те, що до складу такого шампуню може входити молочна та лимонна кислоти, готовий продукт все одно виходить досить жорсткий і вимагає після застосування спеціальних зволожуючих масок.

Популярний твердий шампунь

Мабуть, найвідоміша марка таких шампунів серед інтернет аудиторії - це Lush. Спробуємо розібратися, чим же він такий хороший.

Виробник, як завжди, обіцяє все і відразу, але ж ми самі цього чекаємо, правда? І так: м'яке очищення волосся від повсякденних забруднень, а при цьому ще й тонізування в процесі миття, трави допомагають росту волосся, а різні масла наповнять волосся вітамінами і глибоким блиском.

Наших постійних читачів подібні обіцянки вже повинні як мінімум насторожити, але не будемо робити поспішних висновків, а подивимося на склад цього чудесного, буквально чарівного (якщо судити за описом виробника) шампуню у твердій формі. Для прикладу наведемо складу шампуню для всіх типів волосся:

склад Lush

Виходячи зі складу, можна зробити наступні висновки:

  • миюча композиція представлена лаурилсульфатом натрію і можливо гліцерином, який може покращувати очищаючі властивості ПАР і при цьому пом'якшувати шкіру;

  • настої кропиви і м'яти, мабуть, надають той самий «тонізуючий» ефект, але миючі та доглядаючі властивості шампуню не поліпшують;

  • звичайні та більш ароматні (абсолюти) ефірні масла знову-таки не сприяють поліпшенню вищевказаних властивостей, гліцерин в даному випадку мабуть виступає розчинником для цих масел.

Таким чином, якщо не брати до уваги настої і ефірні масла, які насправді в шампуні не працюють, отримуємо склад самого рядового шампуню з будь-якого супермаркету, причому вельми дешевого, типу тих, що продаються у великих пляшках. Крім того, не зовсім зрозуміло навіщо при такому багатстві ефірних масел в тому числі і абсолютів, були додані цілком рядові лімонен і ліналоол? Але висловити припущення з цього питання догадливий читач може і сам ...

Справедливості заради, слід зазначити, що є шампунь цієї марки, і навіть не один, у складі якого спостерігаються більш дорогі і м'які ПАР, але навіть у них миюча композиція  досить бідна і представлена одним або двома активними компонентами.

Висновок

Тверді шампуні мало чим за своїм складом і впливу відрізняються від шампунів звичайних, у всякому разі, в кращу сторону. Крім того ними незручно користуватися і ціна на них невиправдано висока.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Прийнято вважати, що органічні шампуні, це шампуні насамперед дуже корисні, які не травмують волосся і шкіру голови і содержут масу корисних і натуральних компонентів. Але насправді поняття "органічний" і "натуральний" далеко не тотожні...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика