Відтіночний шампунь Ірида

шампунь iridaЛінійка шампунів, призначена для тонування та тимчасового (до 15 процедур миття голови) фарбування волосся.

Що обіцяють

На офіційному сайті марки обіцяють щадну суміш, що не містить аміаку і перекису водню, яка не проникає в структуру волосся, а обволікає його і забезпечує захист волосся . При цьому прибирає жовтизну, зафарбовує сивину і дає досить тривалу стійкість кольору.

Склад відтіночним шампуню «Ірида»

Взято склад відтіночним шампуню «IRIDA M» CLASSIC тон «Платиновий».

Вода, лауретсульфат натрію, кокамідопропілбетаїн, діетаноламід, сорбітол, гліцерин, лимонна кислота , натрієва сіль карбоксиметилцелюлози, водорозчинний силікон, мікроемульсія четвертинного похідного силікону DC 5-7113, віддушки, масло виноградних кісточок, масло кісточок граната, масло какао, кокосова олія, олія насіння малини, масло лісового горіха, бурштинове масло, барвна суміш, метілізотіазолінон, бензиловий спирт, бета-каротин.

Опис компонентів складу

  • Миючий склад

Миюча формула відтіночним шампуню «Ірида» включає в себе лауретсульфат натрію, кокамідопропілбетаїн, діетаноламід. Перший - досить жорсткий аніонний ПАР, який трохи пом'якшується кокамідопропілбетаїн (амфотерний ПАР на основі жирних кислот кокосового масла). Діетаноламід - неіоногенний ПАР, виступаючий в ролі піноутворювача, стабілізатора і згущувача. Вважається, що при з'єднанні з нітратами може утворювати потенційно канцерогенні речовини.

Досить стандартний миючий склад для шампунів нижньої цінової категорії мас-маркет, але не підходить для сухого волосся, чутливої шкіри голови і при схильності до алергій.

Сорбітол, гліцерин - дві речовини з практично однаковим дією, призначені для пом'якшення текстури кошти, але на миючий ефект і структуру волосся явного впливу не надають.

Лимонна кислота - ще один додатковий інгредієнт, призначений для кондиціонування, полегшення розчісування волосся після миття, в шампунях з такою миючої формулою призначений для того, щоб «замаскувати» жорсткий миючий склад.

Водорозчинний силікон, мікроемульсія четвертинного похідного силікону DC 5-7113 - обволікають волосся, «пригладжуючи» лусочки, створюють захисну плівку, кондиціонуючий ефект - волосся менше сплутуються, легше розчісується. Інертні речовини, що не містять специфічних корисних або шкідливих складових.

  • Натуральні компоненти

Ці інгредієнти в відтінків шампуні «Ірида» представлені довгий перелік масел, які, оскільки даний склад барвний, і наноситься на волосся на 25-40 хвилин, можуть встигнути подіяти за умови їх наявності. Ось тільки концентрація масел у складі косметичних засобів, яка може принести відчутну користь, починається від 1,5-2%. Тобто, якщо припустити, що всі перераховані масла дійсно там є і в потрібній кількості, то виходить, що масел там більше 10%. При такому їх вмісті склад просто не буде милитися.

Дале розглянемо ціну заявлених компонентів: наприклад масло малинових кісточок - ціна інгредієнта при концентрації в 1%, складе приблизно третину від вартості шампуню, а адже в складі ще й бурштинове ефірна олія є, яке значно дорожче . Так що висновок про те, скільки масел і в якій кількості містить даний засіб, може зробити будь-який знайомий з арифметикою. І така тенденція спостерігається у багатьох виробників, які хочуть представити свій продукт як натуральний шампунь, або хоча б як шампунь, якій містить натуральні компоненти. Адже це зараз дуже модно.

  • Барвники та консерванти

У складі відтіночного шампуню «Ірида» наведено перелік барвників (Disperse Blue3, Disperse Yellow 3, HC Red 3, 2-Amino-6-Chloro-4-Nitrophenol і т.д.), які являють собою суміш синтетичних барвників на азотної і нітратної основі. У деяких людей, особливо з чутливою шкірою, можуть викликати алергічні реакції. Крім того, нітрокрасітелі при взаємодії з діетаноламідом можуть утворювати потенційно шкідливі речовини, але це можна проігнорувати. За один раз отруїться нереально, а щодня ніхто фарбу застосовувати не буде.

Метілізотіазолінон, бензиловий спирт - консерванти, причому перший є потенційним алергеном. До того ж, максимально допустима концентрація метілізотіазолінона становить 0,1%, а бензиловий спирт як консервант ефективний тільки при концентрації, що перевищує 1%, з чого можна зробити висновок, що або другий консервант в даному шампуні просто для згадки, або в складі черговість інгредієнтів по концентрації не дотримується.

Бета-каротин - в кінці списку, так що концентрація настільки незначна, що не заслуговує навіть згадки.

Висновки

Відтіночний шампунь «Ірида» являє собою жорсткий, а також потенційно алергенний продукт. Не підходить людям з чутливою шкірою, з тонкими, сухими і ослабленими волоссям. Для нормального і жирного волосся годиться для одноразового застосування, але не для частого використання. Що в принципі і не рекомендується виробником.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Чим відрізняється бальзам від кондиціонера, чи є між ними істотна різниця? Чи варто купувати всю косметичну серію відразу або достатньо обмежиться просто шампунем? Як діє ополіскувач і як діє кондиціонер? Які компоненти в складі...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика