Використання шампуню

vykorystannya_shampunyuЯкщо Ви правильно вибрали шампунь, то півсправи вже зроблене.

На етикетках більшості шампунів в розділі застосування дублюється приблизно такий напис – нанести на вологе волосся, помасажувати кінчиками пальців, змити. І іноді додають загадкову рекомендацію – при необхідності повторити. На жаль, дуже багато споживачів вважають, що якраз і потрібне повторне нанесення і другий раз ллють шампунь на вже, як правило, знежирену шкіру голови. І це далеко не єдина помилка, яка допускається при використанні шампуню.

Те, як правильно наносити і змивати шампунь залежить від трьох чинників: типу волосся, довжини волосся і власне типу шампуню. Почнемо з кінця. Час знаходження на волоссі і шкірі шампунів на основі лауретсульфата не повинен перевищувати одну хвилину. Чим швидше ви його змиєте, тим краще. Деякі шампуні на «м'яких» поверхнево активних речовинах можна залишити, як пишуть на їх етикетках «для дії», на 1-2 хвилини, якщо у Вас нормальна шкіра голови і волосся. З чутливої шкіри голови їх слідує змивати також швидко, як і шампуні на основі лауретсульфата з нормальної або жирної шкіри. Для жирної шкіри і волосся більшість «м'яких» шампунів застосовувати безглуздо.

Лікувальні шампуні, наприклад від лупи, слід залишати на шкірі голови згідно інструкції, що додається, але на початку курсу, краще залишати на мінімальний із запропонованих проміжок часу. Т. е. якщо написано на 3-5 хвилин – залишити на 3 хвилини. Незалежно від довжини волос кількість такого шампуню має бути мінімальною, оскільки він наноситься тільки на шкіру. Йдеться про справжніх лікувальних шампунях від лупи. Не про косметичних.

Дуже важливо намагатися дозувати шампунь усвідомлено. Для цього слід досвідченим шляхом підібрати мінімальну кількість шампуню здатну ефективно відмити волосся і шкіру за одне застосування. А ні, як в рекламі, лити шампунь не дивлячись. Як правило, ця кількість прямо пропорціонально міри жирності шкіри і волосся. Якщо Ви помилилися, і шампуню виявилося мало, таке може статися при сильному засалюванні волосся, можна використати шампунь повторно. Якщо це не «м'який» шампунь, а шампунь на основі лауретсульфату, то для того, щоб домити волосся  буде досить буквально декілька крапель – не більше 10 копійчаної монети. Кількість м'якого шампуню для повторного миття може бути в 3-4 рази менше, ніж було використано перший раз.

vykorystannya_shampunyuЯкщо у Вас коротке волосся, то наносити шампунь слід таким чином: мінімальна кількість шампуню вспенить на мокрих долонях і нанести на шкіру голови і волосся, ретельно змити. Дуже важливо повністю видалити залишки шампуню з волосся і шкіри. На це може знадобитися декілька хвилин.

Один з небагатьох випадків, коли виправдано повторне застосування шампуню впродовж одного миття – це наявність довгого і густого волосся, але лише у тому разі якщо волосся дуже жирне. Діяти слід таким чином: мінімальну кількість шампуню вспенить на мокрих долонях і нанести на шкіру голови, ретельно змити. При такому волоссі окремо намилити скальп дуже складно, особливо з потиличної частини. Потрібно постаратися. Якщо зібрати волосся в пучок на верхівці – буде легше. Потім знову: мінімальну кількість шампуню (значно менше, чим було використано на початку) вспенить на мокрих долонях і нанести тільки на волосся, ретельно змити. Притому, якщо волосся нижче плечей, немає необхідності намилювати їх по усій довжині, надмірне шкірне сало покриває, як правило, не більше 10-15 сантиметрів. Забруднення з іншої частини волосся буде змито в процесі полоскання. В даному випадку кількість шампуню прямо пропорціональна густині волосся. Таким чином, час дії шампуню на шкіру голови і волосся буде мінімальним. Ще раз нагадуємо про важливість ретельного видалення шампуню з волосся і скальпа.  

Після миття голови шампунем, багато хто вважає потрібним нанести на волосся кондиціонер. Проте, перефразовуючи відому рекламну фразу, не усі кондиціонери однаково корисні.

vykorystannya_shampunyuУважний читач відмітить дуже часте повторення слова «мінімальний» у усіх рекомендаціях по застосуванню шампуню. І дійсне слово «мінімальний» є ключовим. Мінімальне кількість для ефективного миття. Мінімальний час знаходження миючого засобу на скальпі і волоссі. Це найважливіше.

Тепер, знаючи як користуватися основним сучасним засобом для миття волосся, слід дізнатися, як правильно повинен відбуватися процес миття в цілому: як масажувати волосся в процесі миття, яка температура води має бути, чим небезпечна жорстка вода, як обполіскувати волосся і як сушить.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Миття і розчісування одні з основних і найбільш простих способів догляду за волоссям. І дуже важливо робити це правильно, оскільки саме розчісування і миття волосся виконується більшістю людей набагато частіше від інших процедур. А ще...

Коментарі

Дуже вам дякую

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика