Визначення типу волосся

тип волоссяГоворячи про тип волосся, насправді мається на увазі тип шкіри голови. У ідеалі тип шкіри волосистої частини голови відповідає типу шкіри обличчя. Проте безграмотне використання косметичних засобів і жорстка вода вносять свої корективи. Але у будь-якому випадку, саме стан усієї іншої шкіри слід прийняти за точку відліку. Маючи в розпорядженні цю інформацію, можна буде дізнатися, що вважається для вас нормою і які треба і можливо внести корективи. Оскільки тип волосся, як і тип шкіри, генетично визначений, змінити його не можна, можна тільки привести в норму, якщо стан шкіри скальпа погіршав внаслідок вищеназваних причин.

Як з'ясувати, що є нормою

У переважній більшості випадків у усіх здорових дітей нормальна шкіра. Тобто шкіра не схильна ні до надмірної сальності, ні до сухості. Дитяча шкіра має прекрасні регенеративні здібності. Мабуть, дійсно ділити шкіру на типи можна з початку статевого дозрівання. Саме у цей період, у зв'язку з активною діяльністю гормонів, шкіра починає виробляти надмірне сало. Проте, не дивлячись на те, що утворення прищів і вугрів являється загально підлітковою проблемою, інтенсивність таких утворень може сказати про багато що.

Шкіра генетично схильна до сухості

Деякі підлітки відносно спокійно переживають період статевого дозрівання. На носі майже не утворюється вугрів. Прищі на обличчі з'являються рідко, при цьому вони не великі і швидко проходять. Зазвичай, так проявляє себе шкіра, генетично схильна до сухості. Така шкіра, приблизно до 25 років, може здаватися нормальною. Проте, анатомічно — це тонка, зазвичай слабопігментована шкіра з невеликою кількістю сальних залоз і тонким підшкірним жировим прошарком. Розмір сальних залоз сухої шкіри, як правило, менше, ніж жирною. Раннє в'янення сухої шкіри зумовлене її невеликою товщиною (подушка, на якій покоїться епідерміс, дуже тонка) і малою кількістю пігменту, що не забезпечує належний захист від УФ-випромінювання.

тип волоссяШкіра генетично схильна до жирності

Підлітки з такою шкірою найбільше страждають від вугрів і прищів. Ніс, перенісся і підборіддя покриті чорними точками. На обличчі у великій кількості з'являються прищі великого розміру, які довго не проходять і часто супроводжуються больовими відчуттями. Прищі також часто з'являються на спині і на грудях. Це товста, пориста шкіра, яка виділяє багато шкірного сала. На ній продовжують з'являються вугри і прищі навіть після статевого дозрівання. Вона швидко придбаває «нечистий» вид. Анатомічно — це шкіра на товстій «підкладці», що містить велику кількість великих сальних залоз. З віком, приблизно до 45 років, жирна шкіра може перетворитися на нормальну, до того ж на ній пізно з'являються зморшки.

Шкіра генетично нормальна

Володарі нормальної шкіри в обговорюваний період мають невелику кількість вугрів на носі і переніссі. На підборідді вони, як правило, відсутні. Прищі не з'являються групами. Їх не дуже багато, розмір середній, проходять досить швидко. Така шкіра середньої товщини, з малопомітними порами, сальні залози якої працюють рівно настільки активно, щоб забезпечувати оптимальне змазування поверхні шкіри. Нормальна шкіра не заперечує проти умивання, добре переносить більшість косметичних засобів і радує власника своєю непримхливістю.

Комбінований тип волосся і шкіри

Комбінованим вважається волосся, що має жирні корені і сухі кінчики. Хоча насправді довжина сухій частині волоса визначається його загальною довгою. Комбінований тип волосся, часто буває у людей з шкірою генетично схильної до сухості. Часто подібний стан супроводжується сухістю шкіри обличчя.

тип волоссяВисновки

- Якщо генетично Ваша шкіра схильна до жирності, Ви не зможете зробити її нормальною. Таким чином, ніякі спеціальні засоби не допоможуть впоратися з жирним волоссям надовго. Ідеальним можна рахувати варіант, якщо вдається утримувати проміжок між миттям волосся до трьох днів. Проте, і в цьому випадку, щоденне миття можна вважати частим.

- Якщо генетично Ваша шкіра схильна до сухості і Ви миєте голову через 7-10 днів, то це цілком нормально. Якщо генетично у Вас нормальна шкіра і миття голови відбувається раз в 5-7 днів, це цілком нормально. Якщо ж голову доводиться мити кілька разів в тиждень, або чого гірше – щодня, значить, волосся було «привчені» до частого миття.

- Таким чином, якщо Вам доводиться мити голову частіше, ніж цього вимагає Ваш тип шкіри і волосся - грамотна корекція може виправити ситуацію.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Тьмяні, мляві, погано укладаються, немов солома на голові всі ці епітети найчастіше використовуються для опису сухого волосся. Сухе волосся часто, але не завжди, супроводжуються сухою шкірою голови. У переважній більшості випадків з...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика