Як купати дитину

як купати дитину

Важливим елементом догляду за дитиною, багато батьків вважають мило. Крім звичного дитячого мила з'явилася маса інших продуктів з розряду миючих косметичних засобів для купання дитини, виробники яких не втомлюються запевняти споживача у виключній корисності, безпеки і, що особливо часто звучить останнім часом, - натуральності своїх продуктів. Але найчастішим і часом небезпечним для немовляти помилкою батьків є впевненість у тому, що новонародженої дитини потрібно купати з милом щодня цілком і кожен раз підмивати з милом після дефекації.

Чому відсутня необхідність в щоденному митті немовляти з милом

По-перше , якщо дитина і потіє, то ще дуже слабо. Волосся на тілі, які ускладнюють змивання забруднень, немає. По-друге , всі мила тверді, включаючи дитяче - лужні, таке отточення не корисне будь-якій шкірі, особливо дитячої. Всі рідкі мила, навіть на самих м'яких ПАР все одно знежирюють шкіру, як, втім, і тверді мила. У цьому і полягає суть миття. Але якщо у дорослої людини, яка веде активний спосіб життя, в шкірному салі міститься максимум 10% привнесених забруднень, то у дитини їх набагато менше. По-третє , у шкіри є механізм самоочищення. Процес самоочищення є результатом взаємодії сальних і потових залоз, мікробіологічного окислення шкіри і слущивания клітин з її поверхні частинок пилу і бруду, змішуючись із шкірним салом і пітом, переносяться і концентруються, їх органічні залишки розкладаються, після чого видаляються з поверхні шкіри разом з роговими лусочками. З поверхні тіла щодня відділяється близько 10 г ороговілих клітин. Крім того, шкіра грудних дітей слущивается і відповідно оновлюється частіше, тому вона така ніжна на дотик. Але багато батьків, не володіючи цією інформацією, застосовують до дітей теже стандарти гігієни, які звикли застосовувати до себе.

Найбільш тіпічні омани, пов'язані з миттям дітей милом

1. Багато батьків кілька разів на день миють своїх дітей з милом, вважаючи, що цим вони захищають їх від мікробів

Насправді ефект від частого миття швидше за все, буде зворотний.

Лужне мило може порушувати властивості кислотною мантії шкіри, підвищуючи ризик розвитку інфекції. Так як, у порівнянні з дорослими, шкіра дітей виробляє мало шкірного сала і поту, відновлення кислотною мантії їх шкіри вимагає більше часу. Тому, щоб не порушувати захисні властивості шкіри дитини, мило або миючі засоби, що містять поверхнево-активні речовини (ПАР), потрібно застосовувати якомога как-купать-ребенкарідше - тільки з потреби.

2. Після дефекації обов'язково слід підмивати дитину з милом

Вода не здатна розчинити масло (в даному випадку шкірне сало), мило здатне. Але всі водорозчинні забруднення вода видаляє вільно. Таким чином, сеча і кал повністю змиваються з шкіри. Якщо якісь мікроскопічні частинки встигли поглинутися шкірним салом, то в процесі слущивания вони втечуть. Притому, що дитяча шкіра в цьому віці оновлюється швидко. Але разом з тим вона сильно проникна, її роговий шар тонше. І якщо систематично змивати з неї сало, що відбувається завдяки милу (особливо рідкому, яке діє дуже швидко) - захисні функції шкіри слабшають.

3. Під час купання у ванні слід додавати «м'яку» дитячу пінку

У переважній більшості випадків для отримання піни використовуються різні ПАР, причому «м'які» ПАР піняться погано самі по собі. Дитина приймає ванну досить довго, і те, що весь цей час він знаходиться, нехай навіть і в слабкому, але розчині ПАР не принесе йому ніякої користі. Крім того багато діти поводяться у ванній досить активно, і під час гри ковтають воду. А те, що разом з водою в шлунок потрапляють ПАР, консерванти, віддушки та інші залишки таких продуктів, може негативно відіб'єтися на здоров'ї малюка.

Як правильно мити немовляти

купание ребенкаНемає необхідності мити немовляти із застосуванням мила частіше одного разу в тиждень в жарку пору року і частіше одного разу на десять днів у холодну пору року. Митися без застосування мила можна скільки завгодно разів. Проточна вода прекрасно видаляє піт з дитячої шкіри.

Мити малюка з милом потрібно під проточною водою. Ідеальний варіант, коли в купанні дитини беруть участь обоє батьків. Мама сідає на край ванни і кладе дитину собі на коліна животом вниз. Папа, змочивши шкіру малюка струменем з душу, завдає невелику кількість рідкого мила для грудничків собі на долоні. Добре спінює, намилює шийку і голову дитини, і потім ретельно змиває піну водою. Потім, вспенів на долонях мило, намилює спинку і ніжки. Потім дитину кладуть на спинку. Папа знову спінює на долонях мило і намилюють ручки груди і животик. Ретельно ополіскує. При такому підході, мило майже не завдає шкоди ніжній шкірі грудничка, оскільки дуже швидко видаляється з шкіри. За таким же принципом можна мити і твердим милом, якщо йому віддається перевага.

Якщо рідке мило майже закінчилося і дозатор вже не може видати точну кількість складу, слід взяти нову упаковку. Оскільки дуже важливо знати, яка кількість складу спінюється на руках. Залишки мила можна використовувати як інтим-мило для мами. Дитяча пінка в цій якості ідеальний варіант.

Підсумок

1. Не варто піддаватися на рекламні виверти виробників і накупати масу дитячої косметики, велика частина якої не тільки не принесе користі дитині, але й може виявитися шкідливою.

2. Немає ніякої необхідності в щоденному митті немовля з милом. Шкіра малюка дуже ніжна і тонка. Вона в п'ять разів тонше, ніж у дорослої людини. А її поверхню по відношенню до маси та зростання в 2,5-3 рази більше, ніж у дорослого. Проникність шкіри у дітей раннього віку значно вище, ніж у дорослого, і в той же час її видільна функція знижена. Тому не варто без необхідності знижувати її захисні функції і піддавати стресу, що відбувається в процесі миття з милом.

3. Дитяча шкіра активно слущивается, самостійно очищаючи себе.

4. Якщо малюк приймає ванну, не слід додавати туди дитячу пінку. Не дивлячись на всі запевнення виробників, вона не може бути натуральною. Краще купати дитину в чистій воді. Якщо є необхідність в отриманні терапевтичного ефекту, наприклад розслабляючого, то можна додати у воду відвар хмелю або екстракт хвої. А чи не розрекламовану пінку з розслаблюючим або заспокійливим ефектом.

5. Під час купання у ванній діти часто заковтують воду. Якщо вода містить пінку, це може негативно відіб'ється на здоров'ї малюка.

6. Мити дитину з милом краще удвох, це дозволить помити дитини максимально ефективно і швидко.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Нерідко проблеми з волоссям та шкірою голови виникають не через погану якість шампуня або через те що шампунь не підходить конкретній людині, а з причини неправильного використання шампуню. І не дивно, адже багатьом навіть не спадає на...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика