Як обрати шампунь

вибір шампуняШампунь, як і будь-який інший миючий засіб, створений для того, щоб відмити ті забруднення, для яких він призначений. А це – сальний секрет, що містить в собі частинки бруду і відлущенні клітини шкіри. Причому, основним забрудником голови (скальпа) є сальний секрет, що саме утворюється на шкірі, який і вбирає в себе інші забрудники. Тому основне завдання шампуню - боротьба з жирними забрудненнями. Хоча будь-який ПАР, що застосовується в шампунях, здатний розчиняти і видаляти, як жиророзчинні, так і водорозчинні забруднення.

Не варто чекати від шампунів «чудес», оскільки багато рекламних обіцянок виробників потрапляють саме в цю категорію. Завдання шампуню видалити забруднення з шкіри голови і волосся, зробивши це з мінімальним для них збитком. Шампуні не можуть зменшити випадання волосся або поліпшити їх зростання. Проте, при усвідомленому виборі і правильному застосуванні, вони хоч би не погіршать наявні проблеми.

Основним компонентом шампуню завжди є миюча композиція. І не дивлячись на те, що шампуні також містять і інші інгредієнти, такі як екстракти трав, протеїни, жири, що кондиціонують добавки - все одно основним компонентом залишаються поверхнево активноі речовини (сурфактанти). Тому, якщо навіть вказані як натуральні компоненти шампуню і є присутніми в нім в яких-небудь значних кількостях, вони просто не встигнуть подіяти. Вони будуть видалені разом із забрудненнями, так і не дійшовши до адресата. Виробники про це знають, тому, такі екстракти, як правило, знаходяться ближче до кінця списку компонентів. Що вказує на їх мінімальну кількість у натуральному шампуні.

У відгуках про шампуні на різних сайтах, пишуть про те, як шампунь приємно пахне, який він густий і який у нього красивий колір. Проте, усе, що робить шампунь таким коштує недорого і позитивно на його якість не впливає. Більше того, може викликати алергічні реакції. Якщо Вам попався шампунь яскравозабарвлений і/або з різким і легкоузнаваемым запахом яких-небудь фруктів, то, швидше за все, це чергова дешевина. Хороші шампуні або не пахнуть зовсім чи мають цікавий аромат несхожий на інші. За кольором білі або прозорі. До речі, головним чином, запах відрізняє шампуні для чоловіків і жінок від шампунів взагалі. Що стосується густини, то досягається вона завдяки додаванню звичайної солі (NaCl). Хоча багато сучасних формул шампунів включають замість кухарської солі інші солі - а саме солі поліакрилової кислоти - вони ж карбополи, які без NaCl надають шампуню необхідну густу консистенцію і до того ж стабілізують піну.

вибір шампуняШампуні «2 в одному». Якісний шампунь-кондиціонер не може коштувати стільки ж скільки і звичайний шампунь. Тому не варто купувати дешеві шампуні «2 в одному». Річ у тому, що речовини, що входять до їх складу і покликані надавати волоссю м'якість і блиск, частенько нейтралізуються миючою композицією. В результаті, шампунь не робить належного ефекту. Деякі сучасні шампуні «2 в одному» вдосконалені таким чином, що дія пом'якшувальних і зв'язуючих речовин починається після видалення забруднення. Але в принципі необхідність застосування кондиціонера – питання спірне. Особливо це стосується кондиціонерів і відповідно шампунів-кондиціонерів з сектора масс-маркета.

Шампуні для щоденного використання. Шампуні на кожен день - цей винахід маркетологів з усіма витікаючими звідси наслідками. Найчастіше такими шампунями користуються люди з жирним волоссям. Багато в чому саме із-за цих шампунів людей з таким волоссям стає все більше.

Перше, що треба знати, купуючи шампунь, це який у Вас тип волосся. Інакше догляд за волоссям не буде ефективним, більше того існує ризик погіршити їх стан. Тому важливо правильно визначити свій тип волосся.

Якщо Ви є представником нечисленної категорії людей, які можуть назвати своє волосся нормальним, то Вам підійде практично будь-який якісний шампунь. Проте поняття якісний і дорогий не завжди означає одне і те ж.

Дуже часто зустрічається жирне волосся. Якщо Ваше волосся належить до цієї категорії, не варто поспішати купувати шампунь для жирного волосся!

Якщо ж у Вас чутлива шкіра голови і сухе волосся, те вам варто звернути увагу на шампуні миючі композицій яких на основі «м'яких» ПАР. Такі шампуні можна купити в аптеці або спеціалізованому магазині. Головне уважно читайте склад. Більшість же шампунів з супермаркетів володарям чутливої шкіри голови не підійдуть. Оскільки містять этоксилированный лаурилсульфат натрію (лауретсульфат натрію) і, мабуть, тільки з такою шкірою голови слід уникати шампунів на основі цього поверхнево активної речовини.  

вибір шампуняОтже, підведемо підсумки:

 1. Не варто сподіватися, що миття шампунем поліпшить здоров'я волосся, і шкіри голови. Усі видимі ефекти його використання є тільки косметичними, тимчасовими.
 2. Наявність натуральних екстрактів у складі шампуню не є надійним критерієм для його вибору. Як правило, вони не на що не впливають.
 3. Не слід надавати великого значення вітамінам, що містяться в шампуні і мінеральним речовинам. Набагато більший ефект ви помітите, приймаючи вітамінні комплекси всередину.
 4. Ні упаковка, ні колір, ні густина, ні запах шампуню не є показниками його якості. Усе це — результат співпраці хіміків з маркетологами, а не з фахівцями в області краси і здоров'я.
 5. Треба правильно визначити свій тип волосся і купувати відповідні шампуні, проте людям з проблемним(сухими або жирними) волоссям слід звертати увагу не лише і не стільки на напис на етикетці, скільки на склад шампуню.
 6. Якщо ви схильні до алергічних реакцій чи у вас чутлива шкіра голови, зупините свій вибір на шампунях без ароматизаторів і барвників.
 7. Шампуні для щоденного використання на основі амонія або содиум лаурилсульфату або лауретсульфата можуть погіршити стан шкіри голови і волосся. Краще всього взагалі не застосовувати будь-які шампуні для щоденного використання, а намагатися мити волосся рідше.
 8. І останнє. Не слід надавати велике значення відгукам про шампуні. Як і багато інших косметичних продуктів один і той же шампунь може абсолютно по-різному сприйматися різними людьми. Проте якщо кількість негативних відгуків значно перевершує позитивні, можливо, дійсно варто придивитися до іншого продукту.

  Поділіться корисною інформацією:

   

   

   

  Як додати об'єм волоссю - цим питанням задаються мільйони жінок і чимало чоловіків. Багато з них намагаються вирішити цю проблему, використовуючи шампуні для збільшення об'єму. Але як він діє? Чи безпечний він для волосся? Чи можна...

 

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика