Жирне волосся

Проте, розпочнемо з того, звідки береться це саме шкірне сало. Сальна залоза (цифра 2 див. малюнок) - складова частина фолікула волоса і шкіри голови. Основна функція сальної залози - виділення специфічного секрету - шкірного сала.

Будучи рівномірно розподілений по усій довжині волоса (цифра 1, див. малюнок) секрет сальної залози надає волоссю блиск і насичений колір. Проте шкірне сало виконує і утилітарну функцію по захисту поверхні скальпа (шкіри голови) від шкідливих речовин ззовні, від мікробів і інфекцій.

Але з ряду причин виділення шкірного сала може стати зайвим або навпаки недостатнім. У останньому випадку, як правило, помічають сухість і безживність волосся.

Одна з причин збільшення секреції сальних залоз - це гормональні зміни. Андроген, чоловічий гормон, може активізувати сальні залози. Стрес підвищує рівень андрогена в крові, як у жінок, так і у чоловіків. Також є думка, що неправильне харчування з переважанням жирної їжі може вплинути на жирність волосся. Але усе це здатне лише погіршити наявну проблему, але ніяк не бути головною причиною.

Можливо, для багатьох корінь проблеми криється в тому, що для періоду статевого дозрівання особливо характерне різке посилення роботи сальних залоз. У зв'язку з чим підлітки страждають від небажаних утворень на обличчі. Також природно більше засолюється і волосся. Але якщо підлітки до початку дев'яностих не дивилися рекламу і не знали що волосся треба мити як можна частіше, то вони просто переживали цей період, не порушуючи режим миття і не маючи, у більшості своїй, в дорослому віці проблем з жирним волоссям. Ті, чиє статеве дозрівання потрапило на пізніший період, починали мити голову частіше вже в підлітковому віці. Благо, полиці магазинів вже були заповнені відповідними шампунями.

Чим частіше ми моєму голову, тим швидше вона забруднюється. Річ у тому, що кожного разу, коли ми використовуємо шампунь, ми видаляємо гідроліпідну мантію шкіри, яка несе необхідний поверхневий захист усіх шарів епідермісу, що пролягають нижче. Після миття голови, шкіра намагається в найкоротший строк відновити втрачене, але відновлює з невеликим надлишком, тому при частому митті багато хто спостерігає ще більше зажирювання.

Ті, хто не «підсів» на шампуні в підлітковому віці, могли зробити це пізніше із-за тієї ж реклами. Особливо цьому сприяла поява шампунів для «частого миття». З їх появою кількість людей сальних залоз, що страждають від зайвої діяльності стало рости ще швидше.

Але не лише часте застосування шампунів є проблемою. Неабиякою мірою цьому сприяють дешеві кондиціонери. Адже реклама не перестає переконувати споживачів в їх винятковій необхідності і корисності. Але, що входять до складу багатьох недорогих кондиціонерів і бальзамів - вазелінова олія і дешеві силиконы, які хоч якось і пом'якшують волос (забиваються між кератином, що стирчить після використання шампуню, створюючи ефект м'якості), але шкіра страждає від такої плівки. До того ж ці косметичні продукти погано змиваються з волосся і шкіри. Самі стають першими забрудниками, притягуючи до себе інший бруд і тим самим зменшуючи проміжок часу між миттям волосся. Змушують користуватися шампунями частіше і частіше.

Отже, відповівши на питання «чому», не менше, якщо не важливішою стане відповідь на питання «як». Як позбавитися від необхідності частого, іноді щоденного миття голови. Уся біда в тому, що більшість якісних спеціалізованих засобів по догляду за жирним волоссям допоможуть у кращому разі збільшити проміжок між миттям голови на 1-2 дні. При цьому підбір відповідного конкретній людині комплексу засобів може бути дуже тривалим. Те, що допомогло одним може не допомогти іншим – усе суто індивідуально. Одне можна сказати точно – шампунь і супутні косметичні засоби з категорії масс-маркета у переважній більшості випадків не принесуть очікуваного результату чи результат буде короткочасним.

По-справжньому розв'язати цю проблему може допомогти тільки відучення волосся від частого миття. Процес це тривалий і неприємний, як втім, і будь-яке лікування. Результатом може стати можливість мити голову раз на тиждень або рідше.

Проте, якщо Ви не готові на такий рішучий крок, то можливо наступні рекомендації допоможуть Вам не посилити проблему.

Якщо Ви миєте волосся щодня, використайте для цієї мети якісний шампунь на «м'яких» поверхнево активних речовинах. Досвідченим шляхом залежно від жирності волосся, визначите час, який потрібний такому шампуню для дії. Такий шампунь менше дратує шкіру голови. У разі дуже сильного зажирювання волосся, «м'який» шампунь можна застосувати 2 рази за одне миття. Кількість шампуню для другого разу може бути в чотири рази менше ніж спочатку, проте, шампунь буде добре піниться, і ви швидко почуєте «скрип». Це говорить про те, що волосся і скальп повністю відмилися.

Якщо Вам вдається утримувати проміжок більше двох днів, то м'який шампунь може сприяти його скороченню, оскільки недостатньо добре відмиває волосся. Особливо сальне. Тому, зокрема, дитячі шампуні «без сліз» використати не варто. Краще підібрати якісний шампунь на основі лауретсульфата натрію.

Намагатися не використати бальзами і/або кондиціонери для волосся. В крайньому випадку, наносити ці засоби тільки на кінчики волосся. Там їх застосування більше виправдане. Чим далі волос від кореня, тим сильніше він схильний до ушкоджень.

Мити волосся теплою, не гарячою водою. Міняти наволочку на подушці після миття голови. Використати спеціальні маски. Мати індивідуальний гребінець і користуватися їй як можна рідше. Розчісування активізує діяльність сальних залоз.

Поділіться корисною інформацією:

 

 

 

Нерідко люди помилково відносять свій тип волосся до тієї чи іншої групи. Відбувається так тому, що багато нюансів, що впливають на грамотну оцінку типу волосся, залишаються невідомими. А якщо тип волосся визначений невірно, то й кошти...

Коментарі

Post new comment

Нотатка

Пожалуйста, не оставляйте внешних ссылок, такие комментарии блокируются автоматически. Все комментарии на этом сайте публикуются только после просмотра модератором.

Сразу после публикации, Вы можете получить уведомление на ваш электронный ящик. Если Вы хотите получить уведомление, поставьте галочку под формой комментариев.

The content of this field is kept private and will not be shown publicly.

Яндекс.Метрика